O nás

Našou prioritou je Vaša spokojnosť. V našej spoločnosti nájdete profesionálne vyškolených odborníkov s dlhoročnu praxou v prevádzkovaní a podpore aplikácií Vema. Stačí nás len kontaktovať a to i v prípade, že potrebujete len poradiť. Sme tu pre Vás a snažíme sa Vám vždy maximálne vyhovieť. Tešíme sa na Vašu návštevu a následnú spoluprácu. Kvalitné služby a profesionálny prístup - to je naše heslo.

Našou činnosťou sa snažíme vybudovať ekosystém pre užívateľov, ktorý zjednoduší im prácu a sprístupní informácie, ktoré sú schované v ich databázach.

História spoločnosti

Spoločnosť DataWex s.r.o. je pomerne mladá, bola založená v roku 2012.  Jej zakladateľ predtým 18 rokov pracoval ako predajný a konzultačný partner spoločnosti Vema v právnej forme fyzická osoba - podnikateľ. Má skúsenosti s užívateľmi od najmenšej školy po organizáciu s 1500 zamestnancami. 

Súčasnosť

V minulosti sme vybudovali a doteraz zabezpečujeme prevádzku informačného systému napr. v spoločnosti Agroservis s.r.o.  - distribútor strojov John Deere na Slovensku (120 aktívnych užívateľov, 10 pracovísk po celej republike), Heloro s.r.o. - výroba, energetika, autosalón.

Dôležitou súčasťou našej činnosti je od začiatkov poskytovanie infromačných systémov aj pre rozpočtové a príspevkové organizácie. 

Veľmi úspešné riešenia prevádzkujeme napr. v obci Zemné, Pribeta, Strekov. Adoptácia informačného systému Vema pre potreby týchto organizácií vznikla vlastnou tvorivosťou využitím existujúcej funkčnosti aplikácií a vypracovaním vhodnej konfigurácie a metodických postupov.

Náš zámer do budúcnosti

Za posledný rok sme sa silne orientovali na náš hlavný cieľ - premeniť údaje na informácie. Preto sme vyvinuli vlastnú technológiu na automatické vytváranie a prezentáciu analýz údajov, ktoré sú uložené v databázach Vema. Za nástroj sme zvolili aplikáciu, ktorú skoro každý má na počítači, Microsoft Excel. Výsledky ukázali, že užívatelia o tento druh pohľadu na realitu majú veľký záujem a preto v zlepšení a zdokonalľovaní tejto technológie budeme pokračovať aj v budúcnosti.

Ďalšou dôležitou oblasťou je propagácia a rozširenie cloudových služieb, ktoré naša spoločnosť poskytuje. Po dvojročných skúsenostiach v tejto oblasti vidíme, že užívatelia sú maximálne spokojní, preto plánujeme rozšíriť pojem cloudové služby aj medzi ďalšími užívateľmi, aby sme ich zbavili každodenných starostí s prevádzkovaním aplikácií Vema. Dôležitým krokom v tomto smere bude spustenie testovacieho serveru a zabezpečiť tak možnosť záujemcom vyskúšať a používaťnaše služby. 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.